שיווק באינטרנט

 

שיווק באינטרנט הינו טרנד חם ופופולארי ביותר מאז שהאינטרנט תפס דומיננטיות כה רבה בחייהם של רבים. שיווק באינטרנט לעתים נעשה כקמפיין שיווקי אשר עומד בפני עצמו. במקרים אחרים שיווק באינטרנט נעשה במקביל לקמפיין שיווקי רחב יותר שכולל לא רק את רשת האינטרנט אלא גם מדיומים אחרים כמו טלוויזיה, רדיו, כתבי עת, עיתונים יומיים, מקומונים וכן הלאה. שיווק באינטרנט מצליח להביא מוצרים שונים ושירותים שונים לתשומת לבו של הציבור על-ידי שימוש בכל היתרונות שרשת האינטרנט מציעה, ויש לא מעט יתרונות כאלה. ניתן לראות קמפיינים רבים של שיווק באינטרנט במנועי חיפוש, באתרי חדשות, באתרי היכרויות ובאתרי נישה שונים. אך יותר מכל ניתן לראות קמפיינים של שיווק באינטרנט ברשתות החברתיות המובילות.
 
שיווק באינטרנט יכול להצליח בגלל שרשת האינטרנט היא מעין גן עדן עבור מפרסמים ומשווקים. שימוש ברשתות חברתיות כדי לקדם מוצר מסוים, שירות מסוים או אפילו בתי ספר ומכללות הפך לדבר פופולארי ונפוץ. השימוש ברשתות חברתיות הוא בחינם, יתרון גדול מאוד למי שמנהל קמפיינים של שיווק באינטרנט בעלות נמוכה. כמו כן, בניגוד למודעות אחרות קמפיינים של שיווק באינטרנט דרך רשתות חברתיות עוברות פעמים קרובות דרך פה לאוזן וכך צוברות תאוצה רבה. אפילו קמפיינים להעלאת מודעות לסוגי סרטן ולסוגיות פוליטיות נעשים היום דרך רשתות חברתיות כך שלא רק קמפיינים של שיווק באינטרנט מתבצעים דרך הכלי של רשתות חברתיות.
 
שיווק באינטרנט מתאפשר בגלל יתרונות נוספים של רשת האינטרנט. אתרי אינטרנט רבים צוברים מידע רב ערך על לקוחותיהם. אתרי האינטרנט מעבירים מידע זה למפרסמים שיכולים לפלח ולמקד בקלות את קהל היעד שלהם. כך המשווקים מתאימים את הפרסומות שלהם לקהל יעד שמתעניין מלכתחילה בפרסומות מה שהופך קמפיינים של שיווק באינטרנט ליעילים במיוחד. אין פלא שישנה פופולאריות שהולכת וגדלה עבור קמפיינים של פרסום באינטרנט.